top of page
Search

5 dôvodov, prečo je video marketing dôležitý

Updated: Feb 23, 2023


Pokiaľ ide o upútanie pozornosti používateľov internetu, video sa stalo jednoznačným víťazom. Je nesporné, že video marketing je nevyhnutný na zvýšenie rastu a viditeľnosti vášho biznisu.

Veľké aj malé podniky by mali teraz investovať do videomarketingu, pretože je to budúcnosť digitálneho marketingu.

Prečo to hovorím? Pretože neuveriteľných 96 % používateľov opýtaných spoločnosťou Wyzowl uvádza, že si pozreli video, aby lepšie pochopili produkt alebo softvér. Podľa toho istého prieskumu 92 % marketérov verí, že videá sú nevyhnutnou súčasťou ich digitálnej marketingovej stratégie. Mnohí z nich ochotne míňajú peniaze na špičkové riešenia video marketingu a vidia vynikajúcu návratnosť investícií.


Buduje dôveryhodnosťZískanie dôvery zákazníkov je jedným z hlavných marketingových cieľov biznisu. Získanie dôvery zákazníka vám pomôže vybudovať autoritu a tým pádom aj ultimátnu dôveryhodnosť.

Význam video marketingu spočíva v tom, že zapája vaše publikum a vyvoláva v ňom emócie potrebné na vytvorenie trvalého spojenia - môžete komunikovať so svojím cieľovým trhom, sprostredkovať svoje hodnoty a ciele, splniť ich požiadavky a získať si ich dôveru vo vašu spoločnosť.Pomáha vzdelávať spotrebiteľov o vašich produktoch alebo službáchAž 73 % zákazníkov v spomínanom prieskume spoločnosti Wyzowl uviedlo, že pri získavaní informácií o novom produkte uprednostňujú sledovanie videa pred akýmkoľvek iným druhom materiálu.

Ak si vaše cieľové publikum tak vysoko cení video obsah,jednoducho musíte do video marketingu investovať.
Zvyšuje Konverziu a predaj


Podľa spoločnosti Google zaznamenala spoločnosť Nike Korea v roku 2021 54 % nárast miery konverzie vďaka video marketingu. Videá sú účinným nástrojom na prilákanie, inšpirovanie a konvertovanie návštevníkov webovej stránky.

Videá sú skvelé pre SEONahrávanie videí na YouTube, ktoré sú zamerané na bežné vyhľadávacie výrazy, môže byť dobrým spôsobom, ako dostať vašu firmu na prvú stránku Google. Je to preto, že Google zaraďuje videá YouTube na začiatok stránky pre mnohé vyhľadávané výrazy.
Zvyšuje zdieľanie na sociálnych sieťachZákazníci radi zverejňujú svoje obľúbené videá na sociálnych sieťach. Napríklad na TikToku, sa môže video stať virálnym mihnutím oka.

Vytvorte zaujímavé a výstižné videá pre vašich zákazníkov a možno ich budú dokonca zdieľať so svojimi priateľmi.

Zdieľanie na sociálnych sieťach môže upevniť vašu dôveryhodnosť a zvýšiť návštevnosť webovej stránky.


Videá majú vysokú návratnosť investíciíNávratnosť investícií závisí od viacerých faktorov vrátane toho, či je vaša stratégia obsahu dobrá a od kvality vašich videí. Napriek tomu 83 % respondentov prieskumu WYZOwl tvrdí, že videá im prinášajú vysokú návratnosť investícií.


Ak ešte nemáte video ako súčasť svojej obsahovej stratégie, klikni na Poďme Pokecať pre bezplatnú 30 minútovú konzultáciu.
36 views0 comments
bottom of page