top of page
Search

6 krokov k efektívnemu video marketingu pre sociálne siete

Updated: Feb 23, 2023Video marketing nie je žiadna veľká prelomová novinka. Zmenilo sa len to, aké dôležité sa stalo video pre každú platformu. Predpokladá sa, že do roku 2023 budú dospelí sledovať digitálne video 80 minút denne - šialená štatistika, lenže práve inteligentné firmy túto štatistiku využijú pre svoj rast.

Úlohou úspešného video marketingu je prilákať, zaujať, konvertovať a uzavrieť obchod. Ak ešte videomarketing nie je súčasťou vašej marketingovej stratégie, tým pádom vyhadzujete do koša obrovské príležitosti, ktoré video marketing ponúka.

Existuje mnoho spôsobov, ako zahrnúť video do marketingu na sociálnych sieťach. Nie sme obmedzení len na drahé televízne reklamy. Ak mám byť úprimný, peniaze ktoré ľudia platia za TV reklamu, kde si neviete nastaviť, kto by mal vidieť vašu reklamu - platíte aj za publikum, ktoré nie je cielené pre vašu firmu, ale ak by ste napríklad využili Facebook reklamu kde si viete nastaviť presne komu ukázať reklamu, tak v tomto prípade platíte za cielené publikum a máte väčšiu šancu na konverziu. V dnešnej online dobe je jednoduchšie než kedykoľvek predtým vkĺznuť do sveta video marketingu.


Toto je 6 krokov na vytvorenie úspešnej marketingovej stratégie pre videá na sociálnych médiách.

 • Stanovte si ciele pre video marketing

 • Rozhodnite sa pre svoju platformu

 • Vyberte si typy videí

 • Naplánujte produkciu video obsahu

 • Naplánujte a propagujte videá


Stanovte si ciele pre video marketingNa začiatku si položte otázku: Čo je môj cieľ? Pre niekoho je to zvýšenie priameho predaja pre online obchod, pre iného to môže byť vyzdvihnutie značky do povedomia ľudí, vybudovanie emailového zoznamu alebo viac mítingov pre váš salón? Tento bod vám udá smer, ktorým sa váša video marketingová stratégia bude uberať.Rozhodnite sa pre svoju platformuKtorá platforma je pre vás tá najlepšia? To záleží od toho, kde váš cielený zákazník trávy svoj čas. Je nelogické investovať čas a peniaze do platformy, ktorá vám neprinesie maximálne výsledky. My odporúčame ísť “ALL-IN” do jednej platformy, kde váčšina vašich zákazníkov trávi svoj čas či je to Facebook, Instagram, TikTok, atď. A až neskôr pridať ďalšiu platformu.

Vyberte si typy videíKaždé video, ktoré vytvoríte, by malo nejakým spôsobom riešiť problémy vášho publika, resp. poskytnúť riešenie - musíte takmer dokonale poznať svojho cieleného zákazníka. V dnešnej dobe nestačí len odpromovať produkt alebo video. Zákazníka zaujíma jeho vlastný problém a nie váš produkt alebo služba. Firma teda musí predať riešenie a nie produkt. Položte si otázky:

Aký typ videa ich zaujme? Čo bude pre zákazníka autentické? Pri akom videu vyvoláte reakciu na akciu, aby zákazník napríklad klikol tam kde chcete alebo sa prihlásil na odber? Je absolútne kritické vzbudiť u zákazníka pocit typu - “toto video je presne pre mňa”. Ak netušíte, že aké video môže zaujať, tak musíte testovať až kým nájdete to, čo funguje. Viac o tom v poslednom bode - Analyzovať dáta a zlepšovať video obsah.

Mimochodom, TU sa dozviete viac o typoch videí ktoré konvertujú najlepšie.Naplánujte produkciu video obsahuDobrý plán tvorby obsahu vám z dlhodobého hľadiska ušetrí čas a peniaze. Musíte si stanoviť, ako budete videá vytvárať a natáčať.

Zhodnoťte možnosti výroby video obsahu a post-produkcie. Spolupráca s produkčnou agentúrou vás zbaví veľkého stresu a ušetrí čas. Postarajú sa o kompletnú produkciu.


Ak však plánujete všetko robiť vo vlastnej réžii, budete musieť premyslieť všetky kroky potrebné na výrobu úspešného videa. Patrí sem okrem iného:


 • Identifikácia potrebného vybavenia a rekvizít

 • Tvorba scenára videa

 • Plánovanie natáčania pre optimálne nakrúcanie.

 • Zhromažďovanie a starostlivosť o talenty (ľudí, ktorí sa objavia vo videu)

 • Určenie miesta (miest), kde sa bude natáčať, a zohľadnenie prirodzeného denného svetla pri načasovaní

 • Zistenie, kam poslať zábery na úpravu

 • Určenie, kto bude schvaľovať jednotlivé kroky. Napríklad sa chcete uistiť, že scenár znie dobre a je v súlade s vašou značkou. To si môže vyžadovať, aby ho skontrolovali dvaja ľudia.

 • Kontrola, či hudba, ktorú používate, má pre vás licenciuNaplánujte a propagujte videáJe dôležité si určiť či využijete platené reklamy na platforme alebo pôjdete organickou cestou (neplatenou). Obe majú svoje výhody aj nevýhody. Z jedného natáčania by mohlo vzniknúť viacero videí - čo vám pomôže pri organickej ceste nakoľko budete potrebovať veľa obsahu a postovať na pravidelnej báze čo si vyžaduje čas a brutálnu kreativitu. Čo sa týka reklám, je to rýchla cesta ako vidieť výsledky a hlavne nepotrebujete veľa videí, ale budete potrebovať extra finančné prostriedky nakoľko budete musieť testovať, čo funguje a čo nie - ale keď nájdete to, čo funguje, tak to stojí zato.
Analyzovať dáta a zlepšovať video obsahTrochu som sa dotkol tohto bodu v časti Vyberte si typy videí. Či už sa rozhodnete ísť organickou alebo platenou cestou, obe vám ponúkajú dáta, na základe ktorých budete robiť ďalšie kroky. Ktoré videá fungujú a ktoré nie? Kde mám investovať viac? Toto môže vo veľkej miere rozhodnúť o tom, či stratíte veľa času a peňazí alebo či táto kampaň prinesie vynívané ovocie.


Pokiaľ plánujete rozbehnúť video marketing pre vašu firmu, booknite si sa nami bezplatný video hovor kde môžeme pokecať o tom, ako vám môžeme pomôcť.
25 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page