top of page
Search

Lievik predaja , ktorý konvertuje ako šialený - Video Marketing

Updated: Feb 23, 2023Lievik predaja je vlastne predajný kanál, resp cesta, ktorú zákazníci absolvujú od okamihu, keď si uvedomia svoju potrebu, až po okamih rozhodnutia o kúpe. Takýto lievik obsahuje niekoľko krokov, ktoré majú za úlohu konvertovať takzvaného studeného zákazníka (ktorý o vašej firme ešte nikdy nepočul) na zohriateho (pripraveného na kúpu, pretože si vybudoval s vašou firmou vzťah a dôveru).


Mnoho firiem stráca strašne veľa peňazí, keďže buď vôbec nepoužívajú lievik predaja a snažia sa presvedčiť donekonečna studených zákazníkov a platia veľa peňazí na takéto kampane alebo tento systém nepoužívajú správne.


Podľa štatistík, väčšina vašich budúcich zákazníkov potrebuje nadviazať kontakt s vašim biznisom niekoľkokrát, kým sú pripravený kúpiť a toto môže stáť majland. Inteligentné firmy toto vedia a preto investujú do lievikov predaja. Poďme sa teda pozrieť na konkrétny lievik a akú úlohu v tom hrá aj video marketing.


Definujte KTO je váš cieľový zákazníkPre váš biznis je absolútne nevyhnutné, aby ste vedeli, kto je váš perfektný cielený zákazník nakoľko na základe toho, budete vedieť kde ho nájdete a akú návnadu vytvoriť na to, aby ste ho zaujali.


KDE tohto zákazníka nájdeteĎalšia otázka ktorú si musíte položiť je KDE môžete nájsť tohto ideálneho zákazníka? Kde trávia čas online? Facebook alebo Instagram? Podľa tohto zistíme, ktorú platformu máme použiť na to, aby sme vyťažili z nášho lievika maximum.

Ak chceš vedieť ako nadupať konverziu, stiahnite si našu BEZPLATNÚ e-Knihu Vytvor Neodolateľnú Ponuku A Nadupaj Konverziu Pre Svoj Biznis - STIAHNI ZDARMA TUVytvorte Návnadu/MagnetPráve v tomto bode hrá video marketing veľkú úlohu. Tu môžeme použiť video na to, aby ste potencionálneho zákazníka zaujali. Práve o tom máme aj skvelý článok, ktorý nájdete TU.


Vytvorte si aktíva online (e-mailový zoznam)Návnadu môžete použiť na to, aby ste si budovali e-mailový zoznam. Budovanie takéhoto zoznamu vám umožňuje pravidelne udržiavať kontakt so zákazníkmi a návštevníkmi webových stránok. Štúdie ukazujú, že získanie nového zákazníka stojí päťkrát viac v porovnaní s udržaním existujúceho zákazníka. A práve preto som spomínal, že neustále oslovovanie studeného zákazníka je oveľa drahšie než udržiavať zohriateho zákazníka, ktorý pozná vašu firmu a je ochotný kúpiť znova a znova. Keďže už je na vašom zozname, nemusíte zase platiť zato, aby ste oslovili toho istého človeka.Používajte rovnicu: 3 edukačné emaily a 1 predajný emailTýmto si budujete dôveru a pripravujete zákazníka na kúpu. Cez edukačné emaily poukazujete na problém ktorý váš zákazník má a ktorý súvisí s vašim produktom alebo službou a ukazujete ľuďom, ako práve váš produkt alebo služba, môže byť riešenie na ich problém. Nakoniec im pošlete predajný email s limitovanou zľavu 10%, ktorá platí len 24 hodín.
Ak ešte nemáte video ako súčasť svojej obsahovej stratégie, klikni na Poďme Pokecať pre bezplatnú 30 minútovú konzultáciu.
33 views0 comments
bottom of page