top of page
Search

Recept pre dokonalú Facebook a TikTok Reklamu - UGC (Obsah Vytvorený Používateľom) NOVÁ STRATÉGIA

Updated: Feb 23, 2023Ako som už spomínal v nedávnom článku Typy marketingových videí, ktoré potrebujete, tento typ videa je perfektný pre platené reklamy na sociálnych sieťach ako napríklad Facebook alebo TikTok.

Ukážem vám presný recept, ktorý môžete použiť na to, aby ste inšpirovali cieleného zákazníka nakupovať cez reklamy na Facebooku alebo TikToku.


PrieskumJe veľmi dôležité urobiť poriadny prieskum ako úvodný krok, aby ste vytvorili stratégiu šitú pre váš biznis. V konečnom dôsledku ide o zisk, takže sa chcete uistiť, že dosiahnete pozitívnu návratnosť investícií. Zahŕňa to teda veci ako:

  • prieskum reputácie vašej firmy - recenzie, články o vašej firme, očekovať svoje sociálne siete - aký typ obsahu v minulosti pre vás fungoval, aké slová o vašej firme rezonujú u cieleného zákazníka

  • aký tón komunikácie je najefektívnejší s vašimi zákazníkmi alebo používateľmi. Formálny? Neformálny? Humorný? Atď.

  • prieskum konkurencie a trhu - mali by ste sa pozrieť na konkurentov a zistiť, aké typy kreatívnych stratégií používajú a čo u nich funguje - je nemožné vyhrať, ak nepoznáte silné a slabé stránky súpera

  • Prieskum cieľového publika - kto je váš zákazník? Na ktorej platforme trávia čas? Aká je ich veková skupina? Aké sú ich hobby? Ich príjem, problémy, pohlavie, atď. - nakoľko pri vytváraní reklám potrebujete zadať informácie, že na koho sa má platforma zamerať, nechcete strácať peniaze na tom, že oslovíte nesprávneho zákazníka

Toto všetko vám pomôže k tomu, aby ste našli perfektné slová pre reklamný text, perfektné video a perfektného tvorcu obsahu pre vašu UGC reklamu. Pamätajte, že na to aby vaša kampaň bola úspešná, tak vaša kampaň musí prilákať, zaujať, konvertovať a uzavrieť obchod.Influencer - tvorca UGCToto je mimoradne zaujímavý bod pretože to nie je to, čo si myslíte. V tomto prípade je influencer využívaný skôr ako bežný používateľ vášho produktu ktorý jednoducho odporúča váš produkt. Dovoľte mi to vysvetliť.

V minulosti sa používali influencery aby odprezentovali váš produkt ich vlastnému publiku alebo ste si zaplatili známe meno ako influencera, ktorý mohol prilákať zákazníkov.

V tomto prípade sa bavíme o influenceroch, resp tvorcoch UGC - bežný človek, ktorý natočí pre vás video, ktoré vyzerá ako Tik Tok alebo Reel. Rozdiel je v tom, že video je vytvorené takticky tak, aby zapadlo do organického video obsahu danej platformy (čiže na pohľad to nevyzerá ako reklama) ale zároveň prilákalo, zaujalo, konvertovalo a uzavrelo obchod. Prečo to funguje? Pretože zákazníci dôverujú firmám čoraz menej a radšej kúpia na základe odporúčania niekoho, s kým sa môžu stotožniť.

To znamená že si musíte nájsť tvorcu UGC, ktorý vyzerá ako váš perfektný zákazník - ak predávate produkt pre ľudí starších ako 50 rokov, nedáte tam niekoho kto má 20 :DHáčik - PrilákaťKeďže tento koncept je stále relatívne nový, budete musieť dať tvorcovi UGC jasné a detailné inštrukcie.

Prvá časť dokonalej reklamy UGC je zároveň najdôležitejšia - a to je háčik. Háčik je veľmi dôležitý, pretože práve tu prinútite ľudí, aby sa zastavili a prestali “skrolovať”, počúvali a zaujímali sa o vašu reklamu.

Ak teda nedokážete používateľov ani zastaviť, už ste prehrali. Je dôležité premýšľať o tom, čo ľudí prinúti zastaviť sa, a venovať pozornosť. Niekedy môže byť háčik niečo šokujúce, inokedy prekvapujúce, niekedy niečo nechutné, ale pokiaľ to zákazníka zastaví a bude pozerať to video tak zistí, že o čom je zvyšok videa a poviete si, aha, už to chápem. Takéto veci sú dobrými háčikmi.
Problém - ZaujaťPo tom ako upútate pozornosť, je potrebné poukázať na problém. Potencionálny zákazník tým pádom pochopí, že toto video je pre neho, pretože on má ten problém, o ktorom hovoríte. Tu vidíme, že prieskum je nesmierne dôležitý, pretože ak poukážeme na reálny zákazníkov problém, tak ho v podstate máme zaháčikovaného.Riešenie - KonvertovaťĎalej musíte prezentovať svoj produkt alebo službu ako riešenie na ten konkrétny problém. V tomto prípade zákazník dostane odpoveď a riešenie na jeho problém. Čo viac si môže priať?

Výzva - Uzavrieť obchod


Toto je dôležité pretože v tomto bode dávate inštrukcie zákazníkom o tom, čo majú robiť aby to riešenie získali - Klikni pre viac info, link pre produkt nájdeš v profile, atď.

Pokiaľ je UGC reklama nastavená správne, a dostatočne ste testovali, že ktorá kombinácia reklamného textu a videa funguje najlepšie tak máte takmer vyhraté.


BONUSOVÁ RADA - Samotná konverzia má niekoľko základných pilierov: Produkt, Ponuka a Produktová stránka. Pokiaľ všetky 3 piliere fungujú správne, tak budete mať vysokú konverziu ale ak čo i len jeden je problémový, tak vaš konverzia bude neskutočne trpieť. Dokonalá reklama sama o sebe nestačí.


Pokiaľ plánujete rozbehnúť video marketing pre vašu firmu, booknite si sa nami bezplatný video hovor kde môžeme pokecať o tom, ako vám môžeme pomôcť.
30 views0 comments
bottom of page